Podívejte se na fotografie z akce „Běhá celá škola 2024“.

Ve středu 25. 9. 2024 se konal již 16. ročník přespolního běhu, který byl letos pojatý jako benefiční běh v rámci organizace Běháme spolu, která výtěžek z příspěvků jednotlivých dárců posílá do Zoo na záchranu lva berberského. Počasí vyšlo na jedničku a žáci mohli naplno ukázat své běžecké schopnosti. Dopoledního závodu, který byl určen prvnímu stupni a měřil 1000 m, se zúčastnili také žáci ze ZŠ a MŠ Měník a ZŠ a MŠ Prasek. Konkurence tedy  byla vskutku velká a parádní výkony ve všech kategoriích tomu byly důkazem. Třešničkou na dortu byla tzv. sbíraná učitelská štafeta, do které se zapojili vyučující ze všech zmíněných škol.  Za hlasité podpory dětí po celé délce trasy doběhli učitelé ruku v ruce úspěšně do cíle.

Po obědě si to na delší trati 1500 m rozdali mezi sebou žáci a žákyně šestých až devátých tříd. I zde jsme byli svědky skvělých výkonů, přičemž někteří z nich pokořili  šestiminutovou hranici, což už má i slušnou sportovní hodnotu. S dívkami z devátých ročníků se na start postavili taktéž i učitelé se svou štafetou. Během předávek na jednotlivých úsecích naše nejzkušenější běžkyně notně podporovali a některé dovedli i do cíle s parádními časy. Pochvalu zasluhují všichni aktivní běžci a běžkyně a zároveň chci poděkovat i těm, co neběželi a přispěli. Společně jsme uběhli 454,5 km a vybrali jsme 5600 Kč.

Závěrem chci taktéž poděkovat organizačnímu týmu, jmenovitě Petru Mikšíčkovi, Jiřímu Králíčkovi, Elišce Prouzové, vybraným žákům a žákyním z 9.B a 9.C za jejich obětavou pomoc s přípravou a samotnou realizací během celého dne. Janě Krejčí a Hance Nedbálkové za zajištění benefiční sbírky. A nesmím zapomenout  poděkovat i Lucii Tomáškové a Karolíně Khorelové, které se postaraly o výrobu medailí. Věřím, že se za rok sejdeme v hojném počtu na „lukách“ při 17. ročníku přespolního běhu ZŠ V. Kl. Klicpery.